درباره خگستر

سلام.

بعد از اینکه سیگنال خرید رو چند روز پیش دادم ، حالا امروز میخوام از پتانسیل هایی که این سهم با ارزش داره و اهداف پیش رو و آینده او کمی توضیح بدم.امیدوارم مفید باشه.

اول اینکه بدلیل سرمایه گذاری بودن شرکت و اینکه سهام های موجود در پورتفوی شرکت تماما رشد قیمتی خوبی داشتند ، طبیعتا ارزش سهم خگستر رو افزایش میده.دوم اینکه همونطور که بازار به استقبال توافقات هسته ای و در پی اون رفع تحریم ها رفته ، قطعا گروه خودرو و قطعه سازی اولین نباشد ، دومین گروهی است که متحول و با رشد سودآوری همراه خواهند بود که بازار اینو کامل نشون داده.اما سوم...نمودار خگستر بعد از گذشتن از قیمت 300 تومن سیگنال خرید خود رو صادر کرد.برخی از دوستان میگن نمیتونه به یکبار رشد کامل رو انجام بده.خگستر سال گذشته در همین محدوده زمانی تازه استارت رشد زد و حدودا 160 درصد رشد کرد.استراحت داشت اما اصلاح آنچنانی که مدنظر دوستان هست درکار نبود.پس رسیدن به قیمت 600 تومن کار سختی برای سهم نیست.تازه این 600 تومن ارزش فعلی سهم هست که داره به سمتش میره.اینو در نظر بگیرین که در صورت ایجاد توافق هسته ای و تغییر بسیار مثبت در سود هر سهم زیر مجموعه های خگستر ، خودتون ببینین هر سهم خگستر چقدر می ارزه!!!

و حالا چهارم...

اون زمانی که گروه خودرو اکثرا زیان ده بودند و کمتر کسی به سمت این گروه میومد ، خگستر یه شرکت سرمایه گذاری سودساز در گروه خودرو بود.حالا که سهمی مثل ایران خودرو از زیان (95) ریالی به سود 324 ریالی رسیده  و شرکت های مشابه به همین صورت ، انتظار سود بالا از خگستر چیز عجیبی نیست.ضمن اینکه شرکت تقریبا 3برابر سرمایه خود سود انباشته داره که شایعه ای از افزایش سرمایه از همین منبع هم به گوش میرسه.که این خودش یه عامل مثبت برای رشد سهم هست.

حالا نوبت به نتیجه گیری میرسه ;;;

تا قیمت 600 تومن مربوط هست به نمودار سهم و از لحاظ بنیادی بدلیل اینکه تولیدات خودروسازها شدیدا افزایش پیدا کرده و در پی اون قطعه ساز ها هم تولیداتشون افزایش پیدا کرده و تماما از زیان خارج شدند ، پس سود آنها نیز افزایش پیدا خواهد کرد.در پی افزایش سود زیرمجموعه های خگستر ، سود خود خگستر هم طبیعتا باید افزایش داشته باشه.

اما توافقات...

اگر توافق انجام نشه در قیمت 600 بهتره از سهم خارج شد و منتظر حرکت بعدی سهم بود.اما انشاا... ایجاد توافق باعث رشد سهم تا محدوده قیمتی 1000 تومن بعنوان هدف اول خواهد بود.

 

سلامت ، موفق و پرسود باشین.

Hamid.3a

 

 

 
 
/ 0 نظر / 14 بازدید